RATAI VISIEMS | aukščiausios kokybės prekes.
NULL
 

Padangų paieška

 
 
 

„DUNLOP SPORTSMART“ PRAĖJUS METAMS: TIKRA SPORTINIŲ MOTO PADANGŲ REVOLIUCIJA

Kiek laiko reikia, norint iš pagrindų pakeisti sportinių padangų rinką? Atsakymas – vienų metų. Tai padarė „Dunlop’s SportSmart“.

 

Naujoviškas „Dunlop“ inžinierių projektas tapo motociklininko svajone. Pirmaujanti „SportSmart“ „Multi-Tread“ (MT) technologija, ištobulinta daug metų sėkmingai dalyvaujant aukščiausio lygio lenktynėse, suteikia kietą vidurinį traukos junginį, skirtą palaikyti stabilumą ir trauką važiuojant tiesiai, užtikrinti stabdymą bei ilgesnį protektoriaus naudojimą, o unikali NTEC slėgio reguliavimo sistema leidžia trasų entuziastams optimizuoti padangos našumą reguliuojant pripūtimo slėgį tiesiog trasoje.

Rezultatas – padanga, kurioje suderintas lenktynėse būtinas sukibimas, nuspėjamumas važiuojant šlapia danga ir didelis kilometražas. Tai savybės, kurias išbandė ne tik tūkstančiai atsidavusių Europos motociklininkų, bet patikrino ir nepriklausomi specialistai. 

„Dunlop“ visada tikėjo, kad motociklininkai investuos į padangas, kurios leis važiuoti be rūpesčių. „SportSmart“ įrodė, kad tai tiesa. Per neįtikėtinai trumpą laiką „SportSmart“ tapo klasės lyderiu vienoje iš reikliausių pasaulio rinkų.

SportSmart

Buvo atsižvelgta į kiekvieną padangų eksploatacinę savybę – ne tik į sukibimą ir valdymą, bet ir į patvarumą. 2010 m. visame pasaulyje vertinama nepriklausoma bandymų institucija DEKRA su penkiomis sportinėmis padangomis atliko sudėtingą bandymą. DEKRA rezultatai parodė, kad „Suzuki GSX-R1000“ savininkui reikės tik 3,64 „Dunlop SportSmart“ padangos, norint įveikti 10 000 kilometrų; tai mažiausias penkių skirtingų išbandytų padangų skaičius – vos ne dvigubai mažesnis už „Bridgestone BT016“ padangų, reikalingų tiems patiems 10 000 km nuvažiuoti, skaičių (7,88).*

„SportSmart“ susilaukė didelės sėkmės vos tik pasirodė rinkoje 2010 m. kovo mėn.“, – teigia „Dunlop’s European“ rinkodaros vadovas Sharonas Antonarosas. „Tyrimų ir plėtros skyrius turėjo atlikti sunkią užduotį, tačiau po „Roadsmart“, „Trailmax TR91“ ir „GP Racer D211“ sėkmės žinojome, kad mūsų inžinieriai yra pakankamai talentingi mąstyti nestandartiškai.“

„Turint galvoje parduodamus „SportSmart“ kiekius, visiškai aišku, kad Europos lenktynininkai dabar turi padangas, kurias būtų kūrę sau patiems.“

Didžiąją „SportSmart“ prekybos sėkmę lėmė asmeninės rekomendacijos, tiek bendraujant tiesiogiai, tiek interneto forumuose. Prie šių rekomendacijų prisidėjo ir apdovanojimų gausa bei specialistams skirtų žurnalų pagyros. JK leidinys „Motor Cycle News“ ir Vokietijos „Motorrad“ išrinko „SportSmart“ 2010 m. padanga. KTM pasirinko jas kaip originalias padangas savo lenktynių laimėtojui motociklui 1195cc RC8R. „Rinkoje nėra kitų padangų, galinčių suteikti tokias įvairias eksploatacines savybes“, – teigia „Fast Bikes“. „Jos galėtų tapti vienintelėmis reikalingomis padangomis.“

NTEC technologija, užtikrinanti lenktynėse būtiną sukibimą, „MultiTread“ junginiai, kai oras ypač drėgnas, ir nepriklausomos institucijos patikrintas didžiausias kilometražas klasėje. „SportSmart“ iš tikrųjų yra išsipildžiusi motociklininko svajonė.

 

SportSmart Picture

DEKRA

2010 m. sausio ir vasario mėn. tarptautinė nepriklausoma bandymų institucija DEKRA atliko bandymą, kurio paskirtis – pamėginti, kad daugelį savaičių trunkančios sunkios Europos lenktynės, per kurias padangos patiria didelį poveikį, truktų gerokai trumpiau. Buvo naudojami keturi vienodi 2009 m. „Suzuki GSX-R1000s“ modeliai, 15 % atstumo važiuojama greitkeliu, o 85 % – vieškeliais ir miesto keliais, iš kurių 45 % sudaro sudėtingi kalnų keliai. „Suzuki“ 120/70 ZR17 priekinės ir 190/50 ZR17 užpakalinės padangos buvo pripūstos iki gamintojo rekomenduojamo 2,5 / 2,9 bar slėgio. Visi keturi motociklai ir motociklininkai bei pačios padangos buvo griežtai keičiami, siekiant užtikrinti visišką bandymo tikslumą ir nešališkumą. DEKRA nustatė, kad motociklininkui, važiuojančiam sudėtingu bandymo režimu, reikėtų tik 3,64 „Dunlop SportSmart“ padangos, norint nuvažiuoti 10 000 kilometrų; tai mažiausias penkių skirtingų išbandytų padangų skaičius. Pavyzdžiui, „Bridgestone“ naudojančiam motociklininkui reikės dvigubai daugiau BT016 padangų (7,88), norint nuvažiuoti tą patį 10 000 km atstumą tomis pačiomis sąlygomis.

 

Informacija iš "Goodyear Dunlop"